Pierwsza Pomoc

Pierwsza pomoc jest przez wielu niedoceniana, a w wielu momentach traktowana jak ciężka do przebrnięcia konieczność. Ale czy świadomość, że umie się pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie, nie powinna być budująca?

Ale pytanie brzmi. Po co się tego wszystkiego uczyć? Jaki jest cel żeby to wszystko umieć? Odpowiedź jest zadziwiająco prosta.

To powinno być jak ubezpieczenie. To wiedza której nie powinno się używać, ale trzeba ją odnawiać. Ale co jeśli coś się stanie? Wtedy to ubezpieczenie nie uratuje nas, a drugiego człowieka. Więc chyba warto wiedzieć więcej?

Niestety wiedza kosztuje… nie oszukujmy się wzajemnie. Wszystkie kursy, które znajdziecie są płatne. W pracy, przy okazji prawa jazdy, prywatnie? Wszystko trzeba przygotować poświęcić swój czas i przeznaczyć do tego materiały. Nie ma się więc co dziwić. Przecież jakoś za to trzeba zapłacić.

Ale czy zawsze musi tak być?

To się da zrobić. Świetną robotę w tym temacie robi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która jest pionierem wdrażania darmowej wiedzy dla dzieciaków. No i to jest kierunek, który powinno się obrać, prawda? Bezpłatny dostęp do wiedzy i możliwość ćwiczeń. Nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego lub doszlifować swoje umiejętności.

Minimum teorii i dużo praktyki. Ale do tego oczywiście potrzebny jest właśnie sprzęt. No i powoli się wszystko pojawia. Fantom do RKO i defibrylator ćwiczebny i zestaw szyn przyszły z firmy Dan Cake. Pojawiła się torba z wyposażeniem oraz niewielki zestaw do pozoracji ran i amputacji. Jednak do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje. Małe fantomy, które są doskonałe do ćwiczeń dla najmłodszych i kamizelka do odksztuszania to na ten moment największe cele do osiągnięcia i popchnięcia projektu do przodu.

I Ty też możesz pomóc!

Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy wejść na kanał Płomiennego Dziada, zasubskrybować i oglądać filmy z reklamami. Nie przynosi to kokosów, ale jak to mówią „grosz do grosza”. Wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób zostaną wykorzystane właśnie do zakupu sprzętu potrzebnego w szkoleniach dla wszystkich chętnych.

Zapraszajcie też do tego znajomych, im większa siła internetu tym więcej manekinów uda się zakupić, a co za tym idzie? Więcej ludzi na raz można będzie wyszkolić.

Jeśli jednak masz ochotę dorzucić coś od siebie i zostać częścią tego projektu, możesz kliknąć w ten zielony przycisk i postawić przysłowiową kawę.

Chcesz żeby Twoje logo znalazło się na stronie lub w filmie, a później na rollup’ie który byłby ze mną na szkoleniu? Przejdź na stronę KONTAKTową i napisz do dziada.

PROJEKT WSPARLI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *