Ochotnicza Straż PożarnaPaństwowa Straż PożarnaRelacje

300 osób poszkodowanym podczas koncertu [video]

W dniu 10 października 2023 około godziny 16, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Chrzanowie otrzymało zgłoszenie o wybuch osobach poszkodowanych podczas koncertu odbywającego się nad Zalewem Chechło w Trzebini. Po przyjechaniu na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz ambulansu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie okazało się że uszkodzeniu uległ system pirotechniczny.
W rezultacie zawaliła się scena, która przygniotła muzyków oraz poranione zostały osoby znajdujące się najbliżej sceny. Po wybuchu paniki wśród tłumu, rannych zostało prawie 300 osób.

Na miejsce zostały zadysponowane dostępne Ochotnicze Straże Pożarne z Powiatu Chrzanowskiego oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z dwóch województw – Małopolski i Śląska. Po pewnym czasie na miejsce dojechały również wojsko, policja oraz grupy poszukiwawczo-ratownicze, które wspólnie działały aby zabezpieczyć oraz przewieźć do szpitali poszkodowanych.

Zobaczcie to wszystko na filmie:

Na całe szczęście były to tylko ćwiczenia zgrywające dla służb specjalnych. Zorganizowane zostały w Powiecie Chrzanowskim przez Pogotowie Ratunkowe chrzanowskiego szpitala. Były to największe manewry ratownicze w południowej Polsce. 300 pozorantów, 250 osób biorących udział w działaniach, drony, psy i sprzęt specjalny.

O pełen realizm zatroszczyło się Centrum Symulacji i Doskonalenia Zarządzania Bezpieczeństwem “Pro Patria, Pro Civium”. Litry sztucznej krwi i mięso zrobiło niesamowitą robotę.

Płomienny Dziad

  • Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych.
  • Strażak Ratownik w OSP Babice
  • Instruktor Pierwszej Pomocy
  • Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *