Systemowe

Jaki był ten 2023?

W tym roku działo się niewiele pod względem filmów i zdjęć. Przyznaję… zaniedbałem troszeczkę temat. Większość mocy poszła na projekt warsztatów z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. Ciężej też było rozmawiać o wizytach w jednostkach. Takie życie chyba…

Jednak kilkukrotnie udało się wziąć udział w fajnych wydarzeniach i odwiedzić świetnych ludzi. Odwiedzone zostały niestety tylko cztery jednostki, ale w końcu w kolekcji jest prefiks [S]! Sosnowiec, Podolsze, Bolęcin i Olkusz.

Najbardziej lubianym postem w 2023 był ten ze zdjęciami z manewrów. Facebook pokazuje za każdym razem swoją wyższość i algorytm ustawia wyświetlenia jak chce. Dziw bierze, że tutaj nie znajdziecie żadnych oznaczeń i mało udostępnień. Jak to działa? Nigdy nie zrozumiem.

Jaki był najpopularniejszy film w roku 2023? „5 Minut w Remizie” zrealizowane wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bolęcinie. Świetny plener załatwiony przez jednostkę oraz przygotowanie przełożyły się na afekt końcowy.

Oficjalnie w tym roku powstał również profil Dziecięca Akademia Pierwszej Pomocy, czyli fanpage projektu skierowanego do dzieci i młodzieży. Ma on na celu darmowe przekazywanie wiedzy najmłodszym. Pozyskane zostało sporo sprzętu.

W zajęciach wzięło udział prawie 500 dzieciaków, co przekłada się na tysiące uciśnięć klatki piersiowej. Manekiny miały co znosić. Skupiam się tutaj na krótkich warsztatach mających pokazać dzieciom aspekty pierwszej pomocy i dać im możliwość zabawy. Przełoży się to w późniejszym czasie na chęć dalszego szkolenia i może komuś z nas uratuje życie?

Oby ten Nowy Rok był normalny. Nic innego nie trzeba przecież. Jak będzie normalnie, to sami sobie przecież poradzimy. Życzę Wam w takim razie spokoju i wszystkiego dobrego. No i oczywiście, żebyście zrealizowali wszystkie swoje projekty i marzenia!

Płomienny Dziad

  • Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych.
  • Strażak Ratownik w OSP Babice
  • Instruktor Pierwszej Pomocy
  • Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *