Systemowe

2022 już za nami!

Miniony rok, pomimo całej swojej okrutności, przyniósł ze sobą wiele dobrych rzeczy, które warto powspominać. Zapraszam Was więc w podróż!

Musiało zacząć się tradycyjnie, czyli od filmu z przyjęcia wozu w remizie. Początkiem stycznia do Babic przyjechał Volkswagen Crafter. Od tamtej pory pojawiały się pojedyncze zdjęcia… i tak do kwietnia. Wtedy to w śnieżnych zaspach tworzył się pierwszy odcinek cyklu „5 Minut w Remizie”.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórniku zapoczątkowała wiele ciekawych wyjazdów oraz spotkania z interesującymi ludźmi. Wszędzie gdzie dotarłem, mogłem liczyć na miłe przyjęcie. I tak wyszło aż 20 różnych miejsc ukazanych w cyklu. Pomimo swojego tytułu, filmy stały się opowieścią o ludziach oraz swoistymi kartami wirtualnej kroniki.

W czerwcu pojawiła się ta strona. Do tej pory zdjęcia umieszczane był na Facebooku i Instagramie. Na Youtubie zobaczyć mogliście filmy. Jednak żeby połączyć to wszystko w całość potrzeba było osobnego miejsca. Od tamtej pory każde wydarzenie pojawia się tutaj, żeby można było odnaleźć je chronologicznie.

A troszeczkę się tego nazbierało w tym roku. 33 nowe filmy z różnych okazji, prawie 35 tysięcy wyświetleń i 4800 godzin spędzonych przez Was na oglądaniu. W skali Youtub’a jest to może niewiele, jednak dla mnie osobiście jest to znaczący sukces.

Dwie imprezy z tego roku zapadną mi jednak najbardziej w pamięć.
Żywiołowe Manewry Gminy Krzeszowice „Lafarge 2022”! Kilkaset zdjęć i sporo materiału filmowego. Wiele lokalizacji i scenariuszy, dużo jednostek oraz wiele rzeczy do uwiecznienia. Działo się.
Wizyta w krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym wraz ze świętym Mikołajem dała natchnienie i potwierdzenie tego, że to jednak strażak jest najbardziej szanowaną służbą w naszym kraju.

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *