Ogłoszenia

Dziad zagra z WOŚP

29 stycznia 2023 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To będzie już 31 „letnia zadyma w środku zimy”. Tym razem celem zbiórki będzie walka z Sepsą u dzieci i dorosłych. W całej Polsce, a także za granicą, znajdziecie wolontariuszy z puszkami oraz wiele imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

W tym roku, dzięki otwartości organizatorów, mam przyjemność być częścią orkiestry w Chrzanowie. Zobaczę się ze wszystkimi chętnymi w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Chrzanowie w godzinach od 15 do 19. W tym miejscu znajdziecie oczywiście sztab Chrzanowskiego Finału WOŚP.

A po co tam będę? To oczywiste! Gdzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tam i pierwsza pomoc. W związku z tym zapraszam Was wszystkich, małych i dużych, na otwarte warsztaty, w trakcie którym będziecie mogli poćwiczyć podstawowe rzeczy, które każdy powinien znać:

  • wzywanie pomocy
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO)
  • wykorzystanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED)
  • bandażowanie i tworzenie temblaka
  • złamanie i zwichnięcie kończyn

Dla tych, którzy chcą troszeczkę więcej adrenaliny i nie straszny im widok krwi, dostępna będzie opcja pozoracji… rany cięte, amputacje i przede wszystkim dużo krwi.

Każdy kto chce zakosztować troszeczkę rywalizacji będzie miał możliwość skorzystać z opcji wyścigu, która sprawdzi kto z dwójki udzielających RKO lepiej sobie radzi podczas masażu serca na fantomie. Nie przychodźcie więc sami.

Każdy kto zjawi się na warsztatach, będzie miał możliwość ogrzania się przy gorącej czekoladzie oraz zjedzenia czegoś słodkiego od firmą Dan Cake z którą będę Robił Klimat. To oni też wspomogą też wolontariuszy, żeby mieli siłę pokazywać swój zapał podczas zbiórki pieniędzy.

Jeśli w tym dniu nie będziesz mógł wrzucić nic do puszki, a bardzo byś chciał, pamiętaj że można to zrobić przez internet. Dzięki MasterCard masz możliwość dorzucić się do puszki wolontariusza bez wychodzenia z domu. Kliknij w puchę i przenieś się w odpowiednie miejsce.

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *