Ochotnicza Straż PożarnaRelacje

Przywitanie Mercedesa w Barwałdzie Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Barwałdzie Górnym doczekała się w końcu odmłodzenia floty pojazdów. Do tej pory, oprócz lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego oraz terenowego, dysponowali jednym samochodem gaśniczym. Prawie pięćdziesięcioletni GBA Mercedes 1113, zwany potocznie Prosiakiem, służył wiernie i do tej pory nie zawiódł.

Dołączył do niego samochód przekazany z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, który JRG wymieniło na fabrycznie nowe GBA na podwoziu Volvo. GBARt 2,5/16 Mercedes Atego zabudowany przez firmę Bocar, wjechał do barwałdzkiej remizy punktualnie o godzinie 19 w dniu 17 lutego 2023. Nawet wietrzna i deszczowa pogoda oraz braki w dostawie prądu (zobaczycie je w filmie), nie przeszkodziły mieszkańcom miejscowości we wspólnym świętowaniu tego wydarzenia.

Wydarzenie uświetniła oprawa pirotechniczna oraz pokaz fajerwerków od jednej z wadowickich firm. W świetle i dymie rac oraz snopach iskier przejechał szpaler wozów, żeby ostatecznie wjechać do remizy. Po wszystkim przybyli goście przekazali w kilku zdaniach gratulacje i życzenia dla druhen i druhów z OSP w Barwałdzie Górnym.

Samochód niech służy tak dobrze i dzielnie jak jego starszy kolega. Niech jak najmniej widzi akcji, a jak już będzie taka potrzeba to tyle powrotów co wyjazdów!

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *