5 Minut w RemizieOchotnicza Straż Pożarna

Złoci ludzie w Srebrnym Mieście

Dojazd do Olkusza jest banalnie prosty, w przeciwieństwie do poruszania się po nim. A już znalezienie miejsca parkingowego to istny cud, bo nawet pod remizą znalazłem znak zakazu parkowania… i to taki bez przywieszki „nie dotyczy”(!). Drogi Zarządzie Dróg- mam nadzieję że Druhny i Druhowie nie wracają z akcji z mandatami za parkowanie. Ale dosyć tych nieprzyjemnych rzeczy.

Pomimo tych drobnych niedogodności, wyjechaliśmy w teren bo czasu było mało. Muzeum należące do OSP Olkusz jest na tyle rozchwytywane, że już za chwilę miała zjawić się wycieczka słowackich strażaków. W terenie było dosyć szybko, ale treściwie i przede wszystkim wesoło. Po kilku ujęciach i pozorowanym przejeździe alarmowym wróciliśmy do jednostki, gdzie mogłem pozwiedzać… nawet te miejsca, do których normalny turysta nie ma dostępu. Ale o tym kolejnym razem.

Wyszedł dość szalony odcinek, przy którego tworzeniu płakaliśmy ze śmiechu. Mam szczerą nadzieję, że udało się wywołać chociaż najmniejszy uśmiech na Waszych twarzach. Dobrze było spotkać tak pozytywną ekipę, która ma do siebie mega dystans.

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *