5 Minut w RemizieOchotnicza Straż Pożarna

Ural i Defender w Starym Bukownie

Śnieżnobiała zima to w naszym kraju prawdziwa gratka, więc nie można było przejść obok tego zjawiska obojętnie. Kierunek? Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bukowno!

Tradycyjnie trochę porozmawialiśmy. Patryk podzielił się z Wami historią jednostki, ciekawostkami technicznymi i wspomnieniami minionych akcji. Świąteczny odcinek ma aż 10 minut! A dlaczego? Zwyczajnie nie dało się inaczej.

Oprócz wywiadu oraz pokazu świetlnej i dźwiękowej, pojechaliśmy w teren. Wrażenia niesamowite. Ural na swoich trzech osiach szedł jak przecinak niezależnie od nawierzchni, a była przeróżna- połączenie piachu i śniegu.

Do rywalizacji z „ruską technologią” stanął przeciwnik z drugiej strony kontynentu. Land Rover Defender nie ustępował większemu koledze i jechał zderzak w zderzak. Musiał poddać się tylko w jednym miejscu.

W podróż z remizy wyjechało oczywiście jeszcze Volvo, jednak na dojeździe zostało zawrócone do akcji. Co to była by za rywalizacja, gdyby nie spadające drzewa na drogi. Na szczęście po powrocie do bazy, czekało już na nas powtórnie gotowe do akcji.

« z 23 »

Płomienny Dziad

  • Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych.
  • Strażak Ratownik w OSP Babice
  • Instruktor Pierwszej Pomocy
  • Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *