Piękna pogoda sprzyjała ćwiczeniom poligonowym

W sobotni poranek, miałem możliwość uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kętach na ich poligonie. Ciężko zobaczyć go w ogóle z zewnątrz, więc nie przedstawia niczego imponującego… ale oczywiście do czasu! Wystarczy przekroczyć bramę obiektu, żeby zacząć odkrywać ogrom pracy włożony w ten projekt. Na pierwszy rzut oka widzimy tony betonu, ale wszystko zmienia się wprost proporcjonalnie do długości przyglądania się. Rozmyślnie rozmieszone tunele, zapadliska, kilka różnych scenariuszy kataklizmu i kilka poziomów! Do tego dochodzi sam budynek przepompowni służący głównie do ćwiczeń wysokościowych. Można by tak długo, a zdjęcia nie oddadzą ogromu możliwości.

Tym razem skupię się na szkoleniu czysto pożarowym!

Uczestnikami kursu były tym razem druhny i druhowie ze Śląska i Małopolski, czyli z Ochotniczych Straży Pożarnych Bojszowy i Rusocice. Wszystko rozpoczęło się oczywiście od teorii przedstawianej w nietypowym miejscu, czyli w pomieszczeniu przepompowni.

Część praktyczna polegała na zapoznaniu się z fizyką pożaru prezentowaną na miniaturowych modelach domów. Później uczestnicy zapoznali się z pakietem wężowym W-42 oraz zobaczyli prądy wodne wykorzystane w praktyce.

Merytorycznie i dla każdego!

Na prawdę warto wybrać się i skorzystać z możliwości poszerzenia lub zwyczajnie odświeżenia swojej wiedzy. Wszystko przekazane jest w sposób prosty i dostępny dla każdego.

« z 2 »

Zasubskrybuj kanał na Youtube!

Najlepiej ukazać wszystko za pomocą filmu. Dlatego też kolejny odcinek „5 Minut w Remizie” poświęcony będzie działalności OSP Kęty na poligonie. Zasubskrybujcie więc kanał, żeby nic Was nie ominęło!

https://www.youtube.com/c/PlomiennyDziad