Ochotnicza Straż PożarnaPaństwowa Straż PożarnaRelacje

Konkurowali by ratować

Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca najhuczniej świętowany był w tym roku w Libiążu. Portal Chrzanowski112.pl oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Libiążu podjęli się organizacji I Zawodów Ratowniczych.

W asyście Gminy Libiąż, OSP Chrzanów i Maltańskiej Służby Medycznej powstała impreza w której rywalizowało ze sobą 12 drużyn. Byli wśród nich strażacy ochotnicy, policjanci, uczniowie, młodzieżowe drużyny pożarnicze, a i nawet dzieciaki. Głównym celem była zabawa, integracja oraz ukazanie potrzeby poznania podstaw RKO.

Na stacjach w których zmagali się zawodnicy, musieli wykonać trzy czynności. Ewakuować awaryjnie manekina, przeprowadzić badanie urazowe oraz wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową przez 10 minut.

Oprócz samych zawodów przestrzeń otwarta była dla każdego chętnego kto chciał zobaczyć zmagania. Wszyscy mogli poćwiczyć z instruktorami pierwszej pomocy, zobaczyć jak wygląda sprzęt strażacki czy nawet zapoznać się z bronią, którą zaprezentowała LOK Libiąż.

Najważniejszym jednak była zbiórka pieniędzy na Oliwiera z Wadowic. Całe wpisowe zostało przeznaczone do wrzucenia do puszek wolontariuszy obecnych na miejscu. W ramach licytacji można było zgarnąć dla ciekawe gadżety:
pióro Prezydenta Andrzeja Dudy przesłane przez jego kancelarię
krawat wraz ze spinkami przekazane przez Burmistrza Gminy Libiąż- Jacka Latko

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *