Ochotnicza Straż PożarnaRelacje

II Piknik Strażacki Gminy Chrzanów

Pierwszy maja większości z nas kojarzy się oczywiście ze świętem pracy i imprezami w stylu Polskiej Republiki Ludowej. Od zeszłego roku strażacy z Gminy Chrzanów starają się wprowadzić nowy punkt programu. I wychodzi im to!
Zarząd Gminny ZOSP RP w Chrzanowie przy wsparciu Gminy Chrzanów i Dan Cake zorganizował, już po raz drugi, Piknik Strażacki na boisku w Balinie.

Głównym punktem programu były zawody dla Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których wystartowało około 70 młodych druhen i druhów. Rywalizowali oni między sobą w dwóch konkurencjach. Była to jednak zdrowa rywalizacja, ponieważ każda z drużyn mogła pokazać na co ją stać, jednak zwyciężał każdy.
Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście konkurencje w których udział wzięli najmłodsi z Akademii Młodego Strażaka. Z resztą wszystko zobaczycie w reportażu. A przy okazji zobaczcie kilka zdjęć… dosłownie kilka bo nie było czasu pomiędzy kręceniem.

Oczywiście nie przyjechałem z pustymi rękami! Pomiędzy konkurencjami, ćwiczyłem z dzieciakami w improwizowanej mini-komorze dymowej. Tym razem pomieszczenie było nieumeblowane, żeby najmłodsi się nie uszkodzili. Ich zadaniem było znalezienie trzech flag, a przy okazji poznanie zasad poruszania się w zadymionych miejscach.

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *