Ochotnicza Straż PożarnaRelacje

Przekazanie Mercedesa do OSP Barwałd

Po wielu latach ciężkiej pracy wielu osób i oczekiwania, Ochotnicza Straż Pożarna w Barwałdzie Górnym przywitała Mercedesa Atego, będącego wcześniej w podziale bojowym wadowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Od dnia wczorajszego, samochód formalnie należy do Druhen i Druhów z Barwałdu.

Podczas uroczystego apelu na ręce Naczelnika klucze przekazał Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach – st. bryg. Paweł Kwarciak. Następnie kierowca sprawdził i zaprezentował jak działa nowy sprzęt.
Wszystko poprzedził moment, który miał na celu uhonorowanie zasłużonych strażaków oraz osób które pomagają jednostce. Zostały wręczone odznaki za wzorową służbę, medale za zasługi dla pożarnictwa oraz pamiątkowe statuetki dla osób zasłużonych.

Nie zabrakło oczywiście przemówień przybyłych na miejsce gości. Po wszystkim mieszkańcy mogli raczyć się strażacką grochówką.

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *