Ochotnicza Straż PożarnaPaństwowa Straż PożarnaRelacje

Manewry OSP Powiatu Chrzanowskiego

Piękny i słoneczny weekend, a z nim litry wylanej wody i przelanego potu. 22 kwietnia odbyły się Manewry Ratowniczo-Gaśnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Chrzanowskiego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie przygotowała, dla druhen i druhów w z jednostek OSP, sześć epizodów mających za zadanie sprawdzić ich umiejętności oraz przygotowanie do wykonywanych działań.

Manewry odbywały się równocześnie w dwóch miejscach, gdzie sześć grup OSP działało przy określonym założeniu. W każdym z nich współpracowały jednostki, głównie z jednej gminy, aby nauczyć się pracować z dużą ilością ludzi.

Na byłej jednostce wojskowej w Bolęcinie, Ochotnicy musieli się zmierzyć z pożarem piwnicy, pożarem dachu oraz uwięzionym poszkodowanym w studni.

Na terenie starej ciepłowni w Trzebini przygotowane zostały kolejne trzy epizody, czyli zderzenie samochodów osobowych z słupem elektrycznym, pożar lasu oraz poszukiwanie osoby zaginionej z aplikacją SIRON.

Jak wiadomo sprzęt jest fajny, a czerwone samochody zawsze robią wielkie wrażenie… i to niezależnie od wieku! Nie oszukujmy się jednak. Nie ważne jak dobrym sprzętem będziemy dysponować, bez ludzi nie będzie miał on prawa bytu.

Dlatego tak samo jak w dokumentach „5 Minut w Remizie”, tutaj zobaczycie głównie Was samych. W filmie i zdjęciach najważniejszym elementem jesteście Wy drogie Druhny i drodzy Druhowie. Niestety nie udało się być we wszystkich miejscach oraz nie wszystkie jednostki udało się złapać, ale mam nadzieję że wielu z Was ucieszy się z uwiecznienia.

W Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych udział wzięły grupy:

GRUPA 1

 1. OSP Alwernia
 2. OSP Brodła
 3. OSP Balin
 4. OSP Kwaczała

GRUPA 2

 1. OSP Chrzanów
 2. OSP Luszowice
 3. OSP Płaza
 4. OSP Pogorzyce
 5. Powiatowa Grupa Medyczna

GRUPA 3

 1. OSP Grojec
 2. OSP Regulice
 3. OSP Młoszowa
 4. OSP Dulowa

GRUPA 4

 1. OSP Jankowice
 2. OSP Rozkochów
 3. OSP Mętków
 4. OSP Babice

GRUPA 5

 1. OSP Zagórze
 2. OSP Bolęcin
 3. OSP Libiąż
 4. OSP Żarki
 5. OSP Moczydło
 6. Powiatowa Grupa Medyczna

GRUPA 6

 1. OSP Myślachowice
 2. OSP Płoki
 3. OSP Psary
 4. OSP Lgota
 5. OSP Trzebinia
« z 4 »

Płomienny Dziad

Twórca filmów dokumentalnych o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażak Ratownik w OSP Babice Instruktor Pierwszej Pomocy Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *